Nurkićevih 17 poena i devet skokova u pobjedi Blazersa nad Sunsima

0
55

Portland Trail Blazersi su na domaćem terenu rezultatom 114:107 pobijedili Phoenix Sunse i stigli do svoje četvrte pobjede u sezoni.

Sunsi su tokom prvog poluvremena u nekoliko navrata bili u prednosti, ali je u drugom poluvremenu domaćin vodio glavnu riječ.

Najbolji strijelac domaćeg tima u ovom meču bio je Damian Lillard 25 ubačenih poena, sedam skokova i devet asistencija. Pratio ga je CJ Collum s 23 poena, pet skokova i šest asistencija.

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić ponovo je bio jako važan faktor u pobjedi Blazersa, a svoj doprinos dao je ubacivši 17 poena čemu je dodao devet skokova.

Goste je predvodio Devin Booker s 34 ubačena poena. On je bio jedini igrač Sunsa koji je postigao više od 12 poena.

Blazersi nakon šest utakmica imaju četiri pobjede i dva poraza, dok su Sunsi upisali dvije pobjede i četiri poraza. (Klix)