Nogomet: Poraz juniora BiH od Turske

0
186

Juniorska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je završila nastup u Elitnoj rundi kvalifikacija za evropsko prvenstvo.

Mladi bh. nogometaši su u trećem kolu kvalifikacijskog turnira u Danskoj poraženi od selekcije Turske s 2:1. Turci su poveli golom Güvena Yalçına u 11. minuti, izjednačio je Zilić u 34., a pobjedu Turskoj donio je Oktay u 44. minuti.

BiH je takmičenje završila na posljednjem mjestu s tri poraza, dok je Turska pobjedom osvojila prvo mjesto i izborila plasman na EP. Austrija i Danska su u trećem kolu podijelile bodove odigravši 2:2.

Bosna i Hercegovina-Turska 1:2 (1:2)

Stadion: „Vorup“, Randers. Sudija: Ricardo De Burgos (Španija). Sudije asistenti: Iker De Fransisco (Španija), Victor Skytte (Danska). 4. sudija: Sandi Putros (Danska).

Golovi: 0:1 Yalcin (11′), 1:1 Zilić (34′), 1:2 Oktay (44′)

Žuti kartoni: Celebi (Turska).

Bosna i Hercegovina: Elvin Kovač, Jusuf Gazibegović, Amar Beširević, Alen Mustafić (80. Luka Knežević), Nedim Hadžić, Benjamin Hadžić, Enio Zilić, Stefan Santrač, Stefan Kovač, Halid Šabanović, Ševkija Resić (85. Amar Ćatić). Selektor: Toni Karačić.

Turska: Mehmet Ataberk Dadakdeniz, Furkan Korkut, Alpay Celebi, Gokay Guney, Umut Gunes (46. Doğukan Sinik), Oguz Kagan Guctekin (90+2. Ilker Karakas), Guven Yalcın, Muhayer Oktay, Metehan Guclu, Mert Yilmaz (89. Ramazan Keskin), Rahmetullah Berisbek. Selektor: Vedat Inceefe. (f, tl)