Liga za opstanak: Sloboda deklasirala Vitez 3:0

0
653

Fudbaleri tuzlanske Slobode upisali su vrlo važnu pobjedu na gostovanju Vitezu rezultatom 3:0 (2:0), u 2. kolu Lige za opstanak.

Gosti iz Tuzle u Vitez su stigli samo sa jednim ciljem, a to je pobjeda. U takvoj konstalaciji snaga domaći su i došli do pobjede, a već od starta krenulo je kako je Slavko Petrović najavljivao i priželjkivao.

Igrao se drugi minut susreta kada je Edis Smajić doveo goste u vodstvo dobrom reakcijom i tako olakšao put ka pobjedi. Nakon tog gola Tuzlaci su zaigrali mnogo rasterećenije, pa su se tako i redale prilike.

Već deset minuta kasnije gosti su odradili veliki posao ka osvajanju važnih bodova, pošto je u 13. minuti susreta vodstvo udvostručio Anel Husić.

Očekivano, gosti su u nastavku stali na loptu i Vitežanima nisu dozvoljavali da se razigraju. Rezultat je izabranicima Slavke Petrovića itekako odgovarao, pa problema nije bilo da se on i zadrži smirenom igrom.

Jedino važno spomena što su domaći uradili u drugom dijelu, jeste pokušaj Livaje u 55. minuti, ali je šutirao preko gola.

Konačan rezultat postavlja Amer Bekić golom za goste u 75. minuti kada je matirao Tirića.

Ostalo je 3:0 što znači da je Sloboda došla do važnih bodova u borbi za opstanak, te sada na kontu ima 25 bodova.

Zanimljivo je da je Sloboda u ovom prvenstvu dobila sva tri duela s Vitežanima i da nije primila nijedan gol, a postigla je 8.

Vitez – Sloboda 0:3 (Smajić 2’, Husić 13’, Bekić 75’)

Stadion: Gradski stadion Vitez. Gledalaca: 500. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Vrhovac, Ivičić (Vitez)/ Lazevski (Sloboda).

VITEZ: Tirić, Brekalo, Livaja, Hadžanović, Ivičić, Babić, Ćosić, Vrhovac, Bojo, Jevtić, Rizvanović.

SLOBODA: Muminović, Terzić, Rustemović, Todorović (od 66. Bekić), Smajić, Grahovac, Lazevski, Husić, Ivetić, Mijić, Ignjatović. (sc, tl)

U drugoj utakmici, Mladost je pobijedila Borac 2:0, dok Čelik i GOŠK još igraju.

Poredak: Mladost 35, Borac 27, Sloboda 25, GOŠK 25 (-1), čelik 14 (-1), Vitez 8 bodova.

U Ligi za prvaka, dogodilo se malo čudo. Zrinjski je u Mostaru gubio protiv Željezničara 0:3 u 88. minuti, ali je uspio izvuči nenriješen ishod – 3:3.

Krupa i Široki igrali su 0:0, dok sutra igraju Radnik – Sarajevo.

Poredak: Željezničar 54, Zrinjski 52, Široki 46, Sarajevo 40 (-1), Krupa 36, radnik 33 boda (-1). (tl)