Liga prvaka: Real prošao Bavarce u produžecima, Atletico eliminisao “lisice”

0
148

Nogometaši Reala i Atletico Madrida plasirali su se u polufinale Lige prvaka, nakon što su večeras u revanš utakmicama pobijedili Bayern, odnosno, Leichester.

Atletico je protiv “lisica” odigrao 1:1 (0:1 – Saul Niguez u 26., 1:1 Jamie Vardy u 61.), što je bilo dovoljno za prolaz obzirom na pobjedu (1:0) u prvoj utakmici.

Izuzetno zanimljivo bilo je u Madridu, gdje je Bayern anulirao prednost Madriđana iz prve utakmice (1:2), pobijedivši u regularnom vremenu istim rezultatom 2:1 (0:1 Robert Lewandovsky, 1:0 Cristiano Ronaldo 76., 1:2 Sergio Ramos – autogol, 78.).

Igrani su produžeci u kojima je Bayern igrao s igračem manje (isključen Vidal zbog dva žuta kartona), te je umor učinio svoje.

Real je za sedam minuta postigao tri gola: Ronaldo u 105. i 110., te Marco Asensio u 112. minuti, te tako otišao u polufinale.

Bit će dosta rasprave o suđenju, jer je drugi žuti karton mogao/trebao dobiti Casemiro,  isključenje Vidala možda je bilo prestrogo, dok je drugi gol Ronaldo postigao iz čistog ofsajda.

Bilo kako, dva madridska kluba otišli su u polufinale.

U sutrašnjem programu igraju Barcelona – Juventus (0:3) i Monaco – Borussia Dortmund (3:2). (tl)