Liga prvaka: Juventus eliminisao Barcelonu, Monaco uvjerljiv protiv Borussije

0
261

Barcelona nije napravila još jedno čudo u Ligi prvaka. U uzvratnom četvrtfinalnom susretu na Nou Campu Barcelona i Juventus igrali su neodlučeno 0:0. Stara dama je tako izborila polufinale, jer je u prvom dvoboj u Torinu pobijedila s 3:0.

Juventus je od prve minute visoko pritisnuo Barcelonu kojoj je trebalo 15-ak minuta da razvije svoju igru. Gosti su prijetili iz kontraudara, pa je tako u 13. minuti Higuain imao priliku svladati Ter Stegena. Pokušaj Argentinca završio je iznad vratnice.

Obje momčadi u nastavak su krenule otvorenije. Juve je zaprijetio preko Cuadrada, a svoje su udarce probali i Barcin dvojac Neymar i Messi. Finiš susreta protekao je u pravoj opsadi gola Juventusa, ali je odbrana Talijana djelovala besprijekorno.

U drugoj večerašnjoj utakmici, nogometaši Monaca prošli su u polufinale Lige prvaka nakon što su i u uzvratu u Monte Carlu pobijedili Borussiju s 3:1 i tako potvrdili svoju pobjedu iz Dortmunda od 3:2.

Strijelci su za Monaco bili Killian Mbappe (3), Radamel Falcao (17) i Valerie Germain (81), dok je strijelac za Nijemce bio Marco Reus (48).

U polufinale su se tako plasirali real, Atletico Madrid, Juventus i Monaco. Izvlačenje parova polufinala obavit će se u petak u 12 sati. (tl)