Liga prvaka: Ajax izbacio Juventus, Barcelona sigurna protiv Manchester Uniteda

0
64

Nakon što su uzeli ‘skalp’ madridskom Realu, fudbaleri Ajaxa napravili su još jednu senzaciju i izbacili su Juventus u Torinu. Danas su Kopljanici slavili na gostovanju Staroj dami rezultatom 2:1 i tako napravili nevjerovatna uspjeh.

Prvi meč u Amsterdamu okončan je rezultatom 1:1, tako da je Juventus imao pozitivan skor, ali to, kao ni u slučaju Reala, nije igralo veliku ulogu.

Dugo smo čekali na prva uzbuđenja, a igrao se 28. minut kada je Juventus poveo. Miralem Pjanić je ubacio iz kornera, a Cristiano Ronaldo pogađa glavom za vodstvo Juventusa.

Samo pet minuta trebalo je Holanđanima za povratak, pogodio je Donny van de Beek i tako vratio dramu u ovom meču.

Kopljanici su u nastavku zaigrali doslovno fantastično. Stvorili su četiri ili pet sjajnih prilika protiv bezidejne Stare dame, prije nego što je Martin De Ligt u 67. minuti nadvisio dvojicu čuvara i glavom prelijepo pogodio.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa su Holanđani proslavili veliki uspjeh, najveći u posljednjih petnaestak godina.

U drugoj utakmici večeri,  Barcelona je na superioran način došla do nove pobjede nad Manchester Unitedom, i sa večerašnjih 3:0 (ukupno 4:0) prošli u polufinale Lige prvaka.

Dilemu je prekinuo Messi koji je trasirao put Kataloncima ka polufinalu. Za svega četiri minute postigao je dva gola i tako odveo svoj tim u polufinale.

Igrao se 16. minut kada je primio loptu na desnoj strani, namjestio se na lijevu nogu, te predivno pogodio za vodstvo svog tima.

Samo četiri minute kasnije isti igrač postiže novi gol, a tu mu je pomogao i David de Gea koji je katastrofalno reagovao.

Nakon sat vremena igre Philippe Coutinho pogađa na asistenciju Jordija Albe i tada je već sve bilo riješeno.

Tako je Barcelona prošla u novo polufinale najkvalitetnijeg evropskog fudbalskog takmičenja.  (scs)