Liga košarkaša: Bosna Royal pobijedila OKK Slobodu

0
258

U prvoj utakmici 8. kola Lige 6 za košarkaše, u Skenderiji je Bosna Royal pobijedila tuzlansku OKK Slobodu rezultatom 89:59 (17:14, 16:15, 30:12, 26:18).

Tuzlaci su se držali ravnopravno u prvom poluvremenu, ali su nakon 19:19 dopustili domaćinu da napravi seriju 11-0 i rezultatski se odvoji.

Ipak, poluvrijeme je završeno s podnošljivih 33:29. No, sve poslije bilo je veoma loše.

U trećoj četvrtini domaći su koristili obilato greške gostiju i za 4. minute napravili su seriju 15-2. U 30. minuti Šturanović je prvi put razliku podigao na +20 poena (61:41), a isti igrač je u 36. minuti “letvicu” podigao na +31 poen.

Već na kraju treće četvrtine, međutim, sve je bilo riješeno i raspoloženija ekipa zasluženo je slavila i osigurala bolju poziciju uoči play-offa.

Tuzlacima se najvjerovatnije “smiješi” polufinale s Igokeom. Naravno, ako se ne dogodi kakvo čudo, pa da OKK Sloboda izgubi sadašnje 4. mjesto na tabeli.

U ekipi Bosne Royal najviše poena postigli su Dragičević 19, Vasiljević 15 i Čampara 14, dok su u gostujućem sastavu samo dva igrača s dvocifrenim učinkom – Brown sa 12 i Latifagić sa 11 poena. Muratović i Đumić su postigli po 8, Rikalo 7, Hasandić 6 poena.

Valja reći da su Tuzlaci 30 puta šutirali za 3 poena, a pogodili su samo 6 puta.

Domaća ekipa je meč završila sa procentom šuta od 53 posto, a gosti sa svega 36 posto.

U idućem kolu u Mejdanu gostuje ekipa Kaknja. (tl)