Kvalifikacije odbojkašica: “Zmajice” nisu uspjele, Rumunke idu na EP! (Foto)

0
208

U odlučujućem susretu 6. kola kvalifikacija za EP odbojkašica – grupa F, večeras je u Lukavcu reprezentacija BiH poražena nakon dva sata igre u susretu s Rumunijom rezultatom 2:3 (17:25, 25:19, 25: 21, 17:25, 9:15).

Rumunke su relativno lako dobile prvi set, ali su naše igračice bodrene publikom u naredna dva uspjele preokrenuti rezultat – 2:1. Sjajno su u tim trenucima igrale Dajana Bošković, Edina Selimović, Ajla Paradžik i Iman Isanović.

U četvrtom setu Rumunke su se odvojile na 12:17, a naše djevojke su djelovale smušeno. Kao da im je ponestalo snage. Ovaj set je najduže trajao (27 minuta) i završio je u korist gošći 17:25, te je ostalo da se sve riješi u petom, nokaut setu.

Vlika borba trajala je u ovom setu, čas je jedna ekipa bila u vodstvu, čas druga i igralo se u grču. Naše su povele 5:3, gošće su uzvratile sa 5:6, pa opet vodstvo dolazi u naše ruke 7:6, a zatim na stranu Rumunki 7:8, da bi igračice Gorana Nešića izjednačile na 8:8, ali Rumunke prave seriju 0-4 i odlaze na nedostižnu prednost dostatnu za pobjedu vrijednu odlaska na evropsko prvenstvo.

Šteta, naše djevojke su propustile istorijsku priliku da se prvi put plasiraju medju evropsku odbojkašku elitu. Dale su sve što trenutno mogu, ali to nije bilo dovoljno za uspjeh, makar im je nendostajalo i malo sreće. (mp, Foto: DaZ)