Košarkašice RMU Banovići osvojile naslov prvakinja BiH

2
122

Košarkašice RMU Banovića nove su prvakinje BiH, nakon što su večeras u Banovićima, u trećem susretu finalne serije prvenstva BiH, nakon produžetka, pobijedile ekipu Play Offa iz Sarajeva rezultatom 83:80 (20:26, 17:16, 19:14, 15 :15 – 12:9).

Susret je u okviru 40 minuta završen rezučltatom 71:71, nakon što je Dženita Ikanović pogodila za dva poena četiri sekunde prije isteka vremena.

Gošće su vodile većim dijelom utakmice, u 35. minutima imale su prednost od 56:64, ali su domaće igračice smogle snage da izjednače rezultat i povedu.

U dramatičnom finišu Nedžla Kovačević uz dodatno bacanje dovela je svoj tim u vodstvo 69:71 na 14 sekundi prije kraja susreta, ali je Ikanović izborila produžetak, a nakon toga domaće igračice imale su više snage i koncentracije za pobjedu – ukupno 3:0 u finalnoj seriji!

Igračice trenera Gorana Jurčenka do pobjede su vodile Danira Musić sa 23 poena i 17 skokova, dok je Maida Rahmanović ubacila 18 poena, a Emina Demirović 14.

U ekipi Play Offa Jovana Marković postigla je 21 poen uz 15 skokova, dok je Nedžla Kovačević ubacila 19, a Almira Ćato 14 poena.

Banovićanke su tako sezonu završile s “duplom krunom” i bez ijednog poraza tokom izuzetne sezone. (mp – Foto: Miroslav Petrović)