Košarkašice Jedinstva Piemonte u Mejdanu ubjedljivo bolje od Brčanke (Foto)

0
252

Pobjedom protiv ekipe Brčanke rezultatom 86:57 (21:11, 19:27, 19:9, 27:10), u okviru 17. kola prvenstva BiH, košarkašice Jedinstva Piemonte zadržale su izglede za plasman u Ligu za prvaka.

Kako je za Tuzla L!VE izjavio trener Tuzlanki, Mirza Oštraković, pokušat će do kraja prvenstva ostvariti sve pobjede kako bi se našle među četiri ekipe u play-offu.

Prvu od tih utakmica s direktnim rivalima, ekipe Jedinstva Piemonte ostvarila je večeras sjajnom igrom u drugom poluvremenu, s obzirom na to da je nakon prve dvije četvrtine rezultat glasio 40:38.

U drugom poluvremenu igračice trenera Mirze Oštrakovića ubacile su protivnicama 46 poena, a primile su svega 19.

U tom dijelu razigrala se Elma Feukić, koja je ostvarila fantastičan procenat šuta od 84,6 posto od čega za tri poena 87,5 procenata (7-8), a ostvarila je i četiri skoka, te tri asistencije

Feukić je utakmicu završila sa 32 poena, Naida Ruščuklić je ubacila 20, Iva Roglić 16 uz 17 skokova, dok je Adna Razić ubacila 10 poena.

U sastavu Brčanke Nataša Kajraz postigla je 18, Ajla Lević 13, a Mirela Halilović 12 poena. (tl – Foto: Miro Petrović)