Košarka: “Zmajevi” nanijeli prvi poraz Armeniji

0
417

Večeras je u okviru pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u košarci, selekcija BiH u Skenderiji pobijedila Armeniju rezultatom 98:85.

Ovo je druga uzastopna pobjeda “zmajeva” u kvalifikacijama, a prvi poraz Armenaca.

Zmajevi su odlično otvorili susret te su preko Muse i Vrabca stigli do početne prednosti koja je sredinom četvrtine iznosila 5 poena razlike, odnosno bilo je 10:5. Armenci su u narednom periodu uspjeli poravnati rezultat na 23:23.

Druga četvrtina nam je donijela mnogo uzbuđenja. Zmajevi su na početku ostvarili prednost u odnosu na Armeniju serijom 11:0, a uz dobru igru u odbrani, istu su uspjeli sačuvati te su na poluvrijeme otišli sa vodstvom od 53:44.

U trećoj četvrtini  igrači Duška Vujoševića pružili su fantastičnu košarku, a nošeni Hasandićem uspjeli smo se odvojiti na odličnih 13 poena razlike, te se u posljednju dionicu igre ušlo sa rezultatom 73:60.

U posljednjoj dionici igre naši igrači su stigli i do +20 poena, ali su tri posljednja napada loše izveli, omogučivši Armencima da ublaže pobjedu – 98:85.

Najefikasniji igrač na meču bio je Džanan Musa sa 28 postignutih poena, dok je sa druge strane odličan meč odigrao Boatright koji je postigao 28 poena.

Naredni susret naši košarkaši igraju u Zenici protiv Švedske, a potom imaju dva gostovanja – u Slovačkoj i Armeniji.

Rezultati i tabela pretkvalifikacione A-grupe za košarkaško Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini: