Košarka: Švedska slavila u Zenici, “zmajevi” pokvarili šanse za prolaz u naredni krug

0
413

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Zenici od Švedske rezultatom 72:88, u četvrtom kolu predkvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Kini.

Iako su Zmajevi dobro otvorli meč i vodili su tokom cijele prve četvrtine, u posljednjoj minuti je uslijedio pad u našoj igri što su Švedi znali iskoristiti i nakon deset minuta igre bilo je 23:23.

Nažalost, u lošem ritmu smo nastavili i u drugom periodu, pa je Švedska na poluvrijeme otišla vodstvom 36:44. Treći period također je bio u znaku gostiju koji su u nekoliko navrata imali i dvocifenu prednost, ali nakon 30 minuta igre bilo je 55:64.

Bh. košarkaši su osim prve četvrtine, ostatak meča bili u kontra ritmu i nisu imali nikakvu šansu za povratak u utakmicu, a raspoloženi gosti su do kraja samo povećali prednost za kranjih 72:88.

Musa sa 12 poena bio je najefikasniji u našem inače očajnom timu, Tomić je dodao 11, a Vrabac deset ubačaja.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Massamba sa 20 i Eriksson sa 15 poena, dok je Spires postigao 14.

Ovim porazom naša s elekcija je uveliko pokvarila izglede za plasman u drugi krug kvalifikacija i morat će pobijedili u obje preostale utakmice kako bi zadržali izglede za plasman u kvalifikakcioni krug za SP.

U našoj grupi Slovačka je večeras poražena od Armenije 78:92.