Košarka: OKK Sloboda ubjedljivo poražena u susretu sa Širokim

0
198

Nakon neočekivanog poraza u prošlom kolu protiv Bošnjaka, večeras je u 15. kolu prvenstva BiH ekipa OKK Slobode poražena od Širokog na Pecari rezultatom 83:64 (16:16, 18:18, 25:17, 24:13).

Nakon dobre igre u prvom poluvremenu, koje je završilo 34:34, Tuzlaci su u nastavku potuno pali i doživjeli su bolan poraz koji ih u velikoj mjeri udaljava i od teorijske mogućnosti da uhvate Ligu 6.

Široki je dominirao u skoku (40 spram 28 gostiju), a imao je više igrača raspoloženih za igru.

Najefikasniji je bio Ivan Karačić sa 23, slijede Dario Drežnjak sa 19, te Ivan Mikulić sa 16 poena.

U ekipi OKK Slobode Nedžad Muratović je ubacio 16, a Joseph Taylor 12 poena i to su jedina dva igrača sa dvocifrenim učinkom.

Almir Hasandić je ostvario skroman učinak – ubacio je za 32 minute samo dva poena (šut 1-7), Marko Rikalo je ubacio 8 sa 23 minute (šut 2-8), dok je povratnik u ekipu Enes Latifagić odigrao 12 minuta postigavši 5 poena.

U narednom kolu OKK Sloboda u Mejdanu dočekuje ekipu Kaknja. (tl)