Košarka: Juniori BiH pobijedili Finsku i zakoračili ka SP-u

0
403

Juniorska košarkaška reprezentacija BiH pobijedila je danas selekciju Finske 95:72, u okviru razigravanja od 5 do 8 mjesta na Evropskom prvenstvu U-18 u turskom Samsunu.

Finci su se nosili s bh. košarkašima samo u prvoj četvrtini koja je pripala BiH rezultatom 22:19, a izabranici selektora Josipa Pandže u drugom periodu utakmice su igrali mnogo bolje od protivnika i na poluvrijeme otišli s 14 poena prednosti (45:31).

Dobra igra selekcije BiH nastavljena je i u trećoj četvrtini u kojoj su bh. košarkaši bez većih problema održavali stečenu prednost, a rezultat na semaforu prije početka zadnjih deset minuta utakmice iznosio je 67:51 u korist BiH.

Najefikasniji u našem timu bio je sjajni Džanan Musa koji je postigao 28 poena, dok je s druge strane Maxhuni ubacio 18 koševa.

Juniori Borisa Pandže sutra će u borbi za 5. mjesto igrati protiv Španije koja je danas pobijedila Rusiju (70:55), a pobjednik će izboriti nastup na Svjetskom prvenstvu iduće godine. Ovaj susret igra se od 14,15 sati. (tl)