Košarka: Jedinstvo Piemonte ostvarilo šestu pobjedu u prvenstvu BiH (Foto)

0
292

U zaostaloj utakmici 17. kola prvenstva BiH za košarkašice, večeras je u Tuzli ekipa Jedinstva Piemonte pobijedila Livno gotovo rukometnim rezultatom 42:36 (17:7, 8:8, 9:7, 8:14).

Tuzlanke su imale prednost od početka utakmice, a najveće vodstvo stekle su u 17. minuti kada je Alma Jusupović ubacila trojku za 23:9.

U posljednje tri četvrtine obje ekipe slabo su pogađale, igralo se borbeno, presingom po cijelom terenu, pa se u takvoj igri i dosta griješilo i promašivalo.

Tuzlanke su u tom periodu postigle ukupno 25, a Livno 29 poena, tako da je prednost iz prvog dijela utakmice faktički bila presudna za trijumf mladog domaćeg sastava.

Borbenom igrom domaći sastav sačuvao je zasluženu pobjedu, drugu u nizu, a ukupno šestu u prvenstvu. Ujedno su se revanširale gošćama za poraz u prvom dijelu prvenstva.

Pobjeda je tim značajnija što je ekipa trenera Mirze Oštrakovića nastupila bez najbolje igračice i kapitena Jasmine Ahmetbegović, koja je zbog povrede okončala sezonu.

Tuzlanke su do pobjede vodile Naida Nurkić sa 13 i Žaklina Milošević sa 12 poena, dok je u ekipi Livna jedina s dvocifrenim učinkom bila Gabrijela Visković koja je upisala 15 poena.

Do kraja prvenstva Jedinstvu Piemonte preostaje još susret sa Željezničarom, a najavili su da će s tri pobjede u nizu završiti sezonu. Ostalo je do ispunjenja obećanja još duel sa Sarajkama. (tl – Foto: Miro Petrović)