Kadetska reprezentacija BiH izgubila od Ukrajine i ostala bez plasmana u elitu

0
74

kadetska reprezentacija BiH nije se uspjela kvalifikovati u elitni krug kvalifikacija za EP, nakon što je danas u Doboj Kaknju poražena od Ukrajine rezultatom 3:2.

Nakon napuštanja zbog bolesti selektorske pozicije Sakiba Malkočevića, U-17 reprezentaciju BiH vodio je Zoran Erbez, ali je njegov debi bio neuspješan.

Ukrajinci su poveli u 13. minuti kada je Sudakov postigao pogodak, da bi prednost udvostručili u 29. minuti preko istog igrača. Izabranici Zorana Erbeza se u igru vraćaju u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena golom Jusupovića.

U nastavku susreta Shuranov postiže i treći gol i to u 68. minuti, da bi konačan rezultat postavio Duraković iz penala u 74. minuti.

Svemu dodajmo da je bh. tim susret završio sa igračem manje obzirom na to da je Bobarić minutu prije kraja zaradio crveni karton.

U drugoj utakmici naše grupe Island je pobijedio Gibraltar 8:0.

Ukrajina je na turniru čiji smo bili domaćini osvojila prvo mjesto sa 7 bodova, Island je drugi sa 5, a BiH je treća sa 4 boda. Posljednji je GFibraltar bez bodova.

U elitni krug kvalifikacija plasirali su se Ukrajina i Island. (tl)