Juventus razbio Barcelonu u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka

0
195

Fudbaleri Juventusa rezultatom 3:0 su savladali Barcelonu u prvom duelu četvrtfinala Lige prvaka i tako jednom nogom zakoračili među četiri najbolje ekipe u Evropi.

Juventus je igrao fenomenalno na startu. Taktika Massimiliana Allegrija se ispostavila kao dobitna kombinacija, nakon što je, gotovo stopostotno, zatvorio ubitačni trio Messi-Suarez-Neymar.

Već u sedmoj minuti Paulo Dybala je lucidnim potezom postigao vodeći pogodak za “Staru damu”, nakon što mu je loptu proslijedio Juan Cuadrado. Uslijedila je fenomenalna prilika za Barcelonu, ali je iskusni Andres Iniesta promašio stopostotnu šansu kada je bio sam ispred Gianluigija Buffona.

Kazna je uslijedila u 22. minuti. Ponovo je Dybala strijelac, ovaj put nakon što je uputio rezonski udarac iz prvog kontakta sa ivice šesnaesterca. Ter Stegen je bio matiran!

Do poluvremena se igralo mirno, bez većih prilika, što je diktirao rezultat koji je učinio fudbalere Barcelone potpuno bezopasnim.

Drugo poluvrijeme otvorila je šansa Lionela Messija, ali je sa petnaestak metara udaljenosti bio neprecizan. Šansa Gonzala Higuaina iz 54. minute je bila uvertira za gol koji je minut kasnije postigao Giorgio Chiellini.

Miralem Pjanić je odlično ubacio iz kornera, a iskusni Chiellini je doveo svoj tim u ubjedljivo vodstvo. Večeras izvrsni Buffon je pokazao da i dalje nije za staro “gvožđe” odbranom u 68. minuti kada je Luis Suarez imao najbolju priliku na utakmici, kada je u pitanju njegov lični skor.

Pjanić je na terenu bio sve do 89. minute, kada ga je zamijenio Andrea Barzagli. Bh. reprezentativac je, prilikom izlaska sa terena, dobio gromoglasne ovacije i aplauze za odličnu partiju i upisanu asistenciju.

Na kraju je ostalo 3:0, pa torinski tim ide sa velikom prednošću u Kataloniju. (SC, tl)