Juniori BiH savladali Gruziju u prvom meču kvalifikacija

0
51

Juniorska (U-19) nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine počela je kvalifikacije za evropsko prvenstvo pobjedom protiv selekcije Gruzije rezultatom 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Jusuf Gazibegović u 87. minuti.

Utakmica je odigrana u Etno selu Stanišić u Biljeljini, a BiH je od 16. minuta igrala s igračem manje nakon što je Anel Šabanadžović dobio drugi žuti karton.

Brojčanu nadomoć Gruzija nije uspjela iskoristiti, a odnos snaga na terenu se izjednačio u 67. minutu nakon što je Giorgi Kutsia zbog oštrog starta dobio direktan crveni karton.

BiH dolazi do vrijedne pobjede pred sami kraj meča, kada je u 87. minutu gol za domaću selekciju postigao Gazibegović.

Pored BiH i Gruzije u grupi 11 kvalifikacija nastupaju selekcije Francuske i Andore, a međusobni susret tih reprezentacija završen je visokom pobjedom Francuza od 7:0.

U elitnu rundu kvalifikacija plasirat će se najbolje dvije reprezentacije iz svake grupe.

Naredni kvalifikacioni meč selekcija BiH će igrati 11. novembra protiv Francuske, a utakmica trećeg kola protiv Andore na rasporedu je 14 novembra.

Bosna i Hercegovina-Gruzija 1:0 (0:0)
Stadion: Etno selo Stanišići.
Sudija: Marius Avram (Rumunija).
Sudije asistenti: Valentin Avram (Rumunija), Jan de Vries (Holandija).
sudija: Dennis Higler (Holandija).

Golovi: 1:0 Gazibegović (87′).

Žuti kartoni: Šabanadžović, Danilović (BiH), Mali, Asatiani, Davitashvili (Gruzija).
Crveni karton: Šabanadžović 16′ (BiH), Kutsia 67 ‘ (Gruzija).

BiH: Adnan Kanurić, Jusuf Gazibegović, Amar Beširević, Jasmin Čeliković, Rijad Sadiku, Vladan Danilović, Edis Smajić (69. Amar Ćatić), Anel Šabanadžović, Nedim Hadžić (83. Ševkija Resić), Nikola Kosanić (74. Alen Mustafić), Benjamin Hadžić. Selektor: Toni Karačić.

Gruzija: Luka Gugeshashvili, Nikoloz Mali, Luka Asatiani, Jemali-Giorgi Jinjolava, Giorgi Kochorashvili (90. Khvicha Kvaratskhelia), Nika Ninua, Giorgi Kutsia, Beka Kavtaradze (83. Revazi Injgia), Levan Kharabadze, Beka Dartsmelia, Irakli Zaridze (65. Zuriko Davitashvili) Selektor: George Kipiani. (ns, tl)