Evropska liga: Pobjede Zrinjskog i Radnika u kvalifikacijama (Video)

0
211

Nogometaši Zrinjskog i bijeljinskog Radnika sjajno su započeli predkvalifikacije za Evropsku ligu, ostvarivši pobjede koje im daju velike izglede za plasman u 2. pretkolo EL.

Zrinjski je u Skoplju na stadionu Toše Proeski ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Akademije Pandev u prvoj utakmici prvog pretkola Evropske lige.

Gosti su došli u prednost u 12. minuti, a nakon odličnog centaršuta Kadušića, glavom je pogodio Hadžić. Poslije dobre kontre u 28. minuti Mandić je izašao sam na golmana Akademije Pandev i pogodio za 0:2.

Konačan rezultat ostvario je Govedarica koji se u 55. minuti oslobodio svojih čuvara i sjajno plasirao loptu za visokih 0:3, što Mostarce skoro sigurno vodi u drugo pretkolo kvalifikacija.

Radnik je sa 2:0 na Gradskom stadionu u Banjoj Luci savladao Spartak iz Trnave i napravio je veliki korak ka narednoj rundi takmičenja.

Prvo poluvirjeme nije obilovalo šansama, a poslije pola sata Radnik je zaigrao ofanzivnije, a taj period krunisan je eurogolom Nedima Mekića u 34. minuti.

Veznjak Bijeljinaca je šutirao sa 20-ak metara “suhim listom” i majstorski je pogodio mrežu Slovaka za 1:0 i veliko slavlje na klupi Radnika.

Radnik je na otvaranju drugog poluvremena udvostručio prednost. Nakon lijepe akcije po lijevoj strani, Maksimović je dodao loptu do Đurića, a iskusni veznjak Radnika je majstorskim udarcem povisio na 2:0.

Revanš susreti igraju se za sedam dana u Mostaru, odnosno u Trnavi.

U toku je susret između Širokog i Kairata, a nakon 15 minuta rezultat je 0:0. (tl)