Evopska liga: Atletico i Marseille u finalu

0
112

Nogometaši madridskog Atletica i Marseillea finaliusti su Evropske lige. Atletico je bio bolji u dva meča od Arsenala, a francuski klub od Salzburga.

Iako im niko nije davao velike šanse nakon poraza u prvoj utakmici od 2:0, austrijski Salzburg uspio je kreirati triler u revanš susretu polufinala Evropske lige. Protiv Marseillea domaći tim je anulirao tu razliku od dva gola te identičnim rezultatom zaključio regularnih 90 minuta.

Prvo poluvrijeme nije obećavalo takav rasplet, nije bilo golova do odlaska na odmor. No, nakon fenomenalnog prodora, mrežu Marseillea načeo je Haidara u 53. minuti. Svega 12 minuta kasnije Bouna Sarr postiže autogol, čemu je prethodila sumnjiva situacija u kojoj je Schlager prethodno možda igrao rukom.

Kako god, meč je otišao u produžetke, a dramu je okončao iskusni Marseilleov defanzivac Rolando u 116. minuti, nakon dobro izvedenog kornera Dimitrija Payeta. Zanimljivo da korner nije ni trebao biti dosuđen, ali sudijski previd je tako praktično pomogao gostujućoj ekipi…

Fudbaleri Atletica plasirali su se u finale Evropske lige, nakon što su na vlastitom travnjaku sa minimalnih 1:0 savladali Arsenal.

S obzirom da je prvi meč okončan remijem u Londonu od 1:1, ovaj trijumf bio je sasvim dovoljan španskom timu da ovjeri karte za Lion, gdje će se 16. maja odigrati finale drugog pa rangu evropskog klupskog takmičenja.

Topnike je već u 12. minuti sasjekao šok. Povrijedio se kapiten Laurent Koscielny, koji je s bolnom grimasom iznesen s terena.

Ipak, stopostotnih prilika nije bilo sve do sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada naturalizovani Brazilac Diego Costa trese mrežu gostiju nakon sjajnog pasa Antoinea Griezmanna.

Reprezentativac BiH Sead Kolašinac utakmicu je odgledao sa klupe. (sc, tl)