EP rukometaša: Hrvatska deklasirala Srbiju i najavila velike mogućnosti

1
162

Hrvatska je u Spaladium Areni u Splitu na otvaranj Evropskog prvenstva savladala Srbiju rezultatom 32:22 (14:9).

Hrvati su u ovaj meč ušli nadmoćniji, iako su u prvih dvadeset minuta djelovali “raštimano”. Hrvatska je ipak pred kraj prvog dijela igre ubacila u petu brzinu, iskoristili su nekoliko pogrešaka protivnika pa su na odmor otišli sa prednosti od 14:9.

U drugom poluvremenu Srbija je pokušala igrati nešto organizovanije, ali što je igra odmicala igrači selektora Červara djelovali su sve ubojitije i u samoj završnici otišli su na +10, za veliku pobjedu od 32:22, kojom su najavili velike mogućnosti na ovom prvenstvu.

Za najboljeg igrača ovog susreta proglašen je Mirko Alilović, golman Hrvatske selekcije, koji je u drugom dijelu dva puta čudesno zaustavio udarce kada se vraćao u teren nakon što su Hrvati izveli golmana radi igrača više u napadu.

U drugom poluvremenu povgrijedio se Domagoj Duvnjak, pa su ga iznijeli s terena.

U drugom meču igrali su Francuska i Norveška, a pobjedu su odnijeli Francuzi sa 32:31.

U A-grupi Island je pobijedio Švedsku 26:24 (15:8), dok je u B-grupi Bjelorusija s 27:26 bila bolja od Austrije.