Džumhur stigao do treće ATP titule u karijeri!

0
77

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur osvojio je ATP turnir u Antaliji pobjedivši u finalu Francuza Adriana Mannarina rezultatom 2:1 u setovima.

Damir je veoma dobro otvorio ovo finale, te relativno brzo stigao do prvog brejka. U 4. gemu prvog seta, ubjedljivo je, bez izgubljenog poena, oduzeo servis Adrianu Mannarinu.

Potom je Džumhur rutinski potvrdio break, nakon čega je uslijedio još jedan, te je naš teniser rutinski priveo prvi set kraju (6:1).

Drugi set je bolje počeo Francuz. On je napravio break već u prvom servis gemu za Damira, nakon čega se naš najbolji teniser nije uspio vratiti, te je Mannarino rutinski dobio set sa 6:1.

U odlučujučem setu Damir je odigrao odlično. Sredinom seta je napravio break za vodstvo od 3:1, zatim ga je potvrdio, a onda novim breakom dokrajčio Francuza i rutinski završio posao.

Ovo je prva titula za Džumhura na jednom turnira na travnatoj podlozi, kojom će ostvariti i svoj najbolji ranking karijere. Damir će od ponedjeljka biti 22. igrač svijeta.

Džumhur – Mannarino 2:1 (6:1, 1:6, 6:1)