Džumhur lako preko Cuevasa do drugog kola US Opena

0
182

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur fenomenalnom igrom plasirao se u drugo kolo posljednjeg Grand Slam turnira u sezoni, US Opena, pobjedom nad Pablom Cuevasom rezultatom 3:0 (7:5, 7:6 i 6:1).

Treba reći da je Cuevas mnogo bolje plasirani igrač na ATP listi (31.), ali to nije bila prepreka za našeg tenisera da slavi nakon samo tri seta.

Prva dva seta bila su nevjerovatna, pošto je viđeno nekoliko preokreta, a tokovi prvog i drugog dijela igre gotovo da su bili preslikani.

U prvom setu Cuevas je napravio prvi brejk, ali je Džumhur vratio taj brejk i osvojio još jedan protivnički servis. No, pri vodstvu 4:3 Sarajlija gubi svoj servis i set odlazi u neizvjesnu završnicu. Ipak, u 11. gemu bh. teniser ponovo pravi brejk i privodi set kraju rezultatom 7:5.

Drugi set i ponovo ista priča. Čak tri puta je bh. teniser imao brejk, ali, vjerovali ili ne, svaki put je Urugvajac vraćao brejk odmah u narednom gemu, pa je tako set odlučen u taj-brejku. U popularnom “13. gemu” bh. teniser je bio superioran i slavio je rezultatom 7:3.

Kada su svi mislili da će i treći dio igre biti jednako interesantan kao prva dva, desilo se upravo suprotno jer je na terenu postojao samo jedan teniser. U trećem setu Džumhur je u potpunosti razbio svog protivnika i rezultatom 6:1 prošao u drugo kolo US Opena, gdje će igrati protiv boljeg iz duela Nicolas Kicker – Cedric-Marcel Stebe. (sc, tl)