Bruka u Nikoziji: Mešini puleni vodili 2:0, a na kraju izgubili od Kipra!

1
214

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od Kipra 3:2 u Nikoziji, u okviru sedmog kola kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine.

Strijelci za bh. selekciju bili su Toni Šunjić u 33.’ i Edin Višća deset minuta poslije.

Prvi gol je došao nakon kornera koji je izveo Miralem Pjanić a lopta se u gol protivnika odbila od Šunjića.

Drugi je djelo Višće koji je poentirao nakon lijepe akcije kada je Kolašinac probio lijevu stranu i dobro ubacio nakon čega je Višća poentirao.

U nastavku se potpuno raspala igra naše reprezentacije. Očajno su igrali na svim pozicijama, dok je u odbrani bilo toliko propusta da je bilo očito da će razigrani Kiprano to kazniti.

Domačći su su preko Christofija u 65.’, Labana dvije minute poslije te Sotirioua u 75. minuti preokrenuli rezultat i slavili pobjedu.

Naše šanse za osvajanje druge pozicije u grupi i baraž sada su svedene na minimum. Na ruku nam išao remi Grčke i Estonije (0:0), dokje Belgija očekivano razbila Gibraltar 9:0. Sve smo imali u svoijim rukama, sada zavisimo od drugih, ali kako igramo, najveći pritvnik smo sami sebi.

Očito je da Meša Baždarević loše vodi ovu selekciju, taktika mu je strana, rijetko kada naš tim odigra dvije utakmice u istom ritmu i kompaktno.

Narednu utakmicu BiH igra protiv Gibraltara. (tl)